ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

اینترنت !

پیشگفتار:

اینترنت به زبان انگلیسی: Internet مخفف interconnected networks شبکه های به هم پیوسته را باید بزرگ ترین سامانه ایی دانست که تاکنون به دست آدم طراحی، مهندسی و اجرا شده است.

ریشه این شبکه عظیم به تاریخ 1960 بازمی گردد که سازمان های نظامی آمریکا برای انجام پروژه های تحقیقاتی برای ساخت شبکه‌ای مستحکم، توزیع شده و با تحمل خطا سرمایه گذاری نمودند.

این پژوهش به همراه دوره‌ای از سرمایه‌گذاری شخصی بنیاد ملی آیالات متحده آمریکا برای ایجاد یک ستون فقرات اینترنت جدید، سبب شد تا مشارکت های جهانی آغاز گردد و از اواسط سال۱۹۹۰، اینترنت به صورت یک شبکه همگانی و جهان شمول در بیاید. وابسته شدن تمامی فعالیت های بشر به اینترنت در مقیاسی بسیار عظیم و در زمانی چنین کوتاه، حکایت از آغاز یک دوران تاریخی نوین در عرصه های گوناگون علوم، فناوری، و به خصوص در نحوه تفکر انسان دارد.

شواهد زیادی در دست است که از آنچه اینترنت برای بشر خواهد ساخت و خواهد کرد، تنها مقدار بسیار اندکی به واقعیت درآمده‌است.

اینترنت چیست؟

اینترنت سامانه ای جهانی از شبکه های رایانه ای به هم پیوسته است که از پروتکل برای ارتباط با یکد یگر استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر اینترنت، شبکه شبکه ها است که از میلیون ها شبکه خصوصی، عمومی، دانشگاهی، تجاری و دولتی در اندازه‌های محلی و کوچک تا جهانی و بسیار بزرگ تشکیل شده است که با آرایه وسیعی از فناوری های الکترونیکی و نوری به هم متصل شده‌اند. اینترنت در برگیرنده منابع اطلاعاتی و خدمات گسترده ای است که برجسته ترین آن‌ مثل ایمیل است.

سازمان ها، مراکز علمی و تحقیقاتی و موسسات متعدد، نیازمند دستیابی به شبکه اینترنت برای ایجاد یک صفحه web، دستیابی از راه دور VPN، انجام تحقیقات یا استفاده از سیستم EMAIL هستند.

بسیاری از رسانه های ارتباطی سنتی مانند تلفن و تلویزیون نیز با استفاده از اینترنت تغییر شکل داده اند و یا دوباره تعریف شده اند و خدماتی جدید همچون صدا روی پروتکل اینترنت و تلویزون اینترنتی ظهور کردند. انتشار رومه نیز به صورت صفحه های WEB، BLOGE تغییر شکل داده‌است. اینترنت اشکال جدیدی از تعامل بین انسان ها را از طریق پیام رسانی , شبکه های اجتماعی به وجود آورده‌است.

در اینترنت هیچ نظارت مرکزی چه بر امور فنّی و چه بر ت های دسترسی و استفاده وجود ندارد.

هر شبکه تشکیل دهنده اینترنت، استاندارد های خود را تدوین می کند.

نویستده : AliShadi

منبع سایت : http://www.needinfo.ir


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

maghalat رادیو لبخند برکه ی نیلو پیشرفته ترین قفسه های فروشگاهی روزدنیا آهنگ جدید عاطفه Maria کباب پز تابشی محصول شرکت مهر تابش استیلا هارمونی باران 98 کلوب